Mutfak tıkanıklığı Açma

Mutfak tıkanıklık açma 

Mutfak Tıkanıklık sorunları oldukça problemli olur. Yemek yapamaz ve mutfağımızı kullanamayız ,Bu sorun bununla kalmaz. Kötü kokuların gelmesine de sebep olmaktadır. Mutfak giderlerinde biriken yağ artıkları ve yemek artıkları zamanla birikmesinden kaynaklı yol açmaktadır. Buda kötü kokulara sebebiyet vermektedir.Alt yapı Tesisatı yapılırken Ana gider hattına doğru ve  yeterli eğim  verilmediyse sürekli tıkanıklık sorunları meydana gelir.Bu sorunlardan kurtulmanın tek çaresi tesisatınızı yenilemek olacaktır buda ekstra maliyet ve zaman kaybı demektir. En Yakın Tesisat Olarak Teknolojiyi yakından takip ederek  Robot cihazlarımız ile müdahale  hizmeti sunmaktayız. 

Mutfak gider Tıkanıklığı açma 

Kırmadan garantili bir şekilde Mutfak gideri açma hizmeti veriyoruz. En yakın tesisat firmamızı haftanın 7 günü dilediğiniz saate arayıp  merkez ofislerimizden servis talebinde bulunabilirsiniz. 

En Yakın Tesisat ustalarımız  mutfağınıza zarar vermeden mutfak tıkanıkllık açma işlemini gerçekleştirir. Gider hattında, bina yapım aşamasında oluşmuş bir tıkanma beton inşaat kalıntıları, yoğun bir kullanım sonucu oluşan sorun, tesisat pvc borularınızın eski olması tıkanma kullanımı engeller. 

Birçok kişi pek bilmese de mutfaklardaki su tesisat sistemlerinin fazla dönemeçli olması durumunda giderlerden daha yavaş bir akış olur. Bu durumda da tıkanma sorunu daha fazla ortaya çıkar. 

 

Yağ ve yiyecek artıklarının sebep olduğu tıkanıklığı, sorun basit ise tıkanıklık açmada kullanılan kimyasal açıcılar dener ve anlık sonuç alabilirsiniz. Fakat bunun geçici bir çözüm olacağını belirtmekte fayda var. Çünkü anlık bir çözüm sağlar ve giderde atıkları kısmen eriterek su akışını rahatlatır. 

Katılaşmış ve sabit tıkanıklıklarda donmuş tıkanıklıklardaki sorunun giderilmesinde tıkalı mutfak gideri açma işlemi için uzman desteğine ihtiyaç vardır. Mutfağınızda oluşan tıkanıklık sadece lavabonuzu kullanmanızı engellemez, aynı zamanda mutfak ortak giderine bağlı makinelerin de kullanımını engeller. Ayrıca mutfak giderinizden su taşması sorunu da yaşayabilirsiniz. 

Mutfak Tıkanıklık Nedenleri 

 . Bilinçsiz olarak Kullanılan Tıkanıklık açıcı kimyasallar. 

 . Bulaşık yıkama veya durulama için kullanılan bulaşık süngerleri. 

. Kaba yemek arttıklarını ayırmak için kullanılan Bulaşık tellerinin parçalanması ve gidere atılması. 

. Yemek artıklarının Mutfak lavabo giderine atılması sonucu tıkanmalar meydana gelebilir. 

. Artık yemek yağlarının gider borularında birikmesi ve kireçlenmesi sonucu tıkanmalar meydana gelebilir. 

 Nedenleri sayıldıkça sayılabilir. Alt yapı Tesisat yapımından kaynaklı eğim iyi verilmediyse sürekli tıkanıklık sorunları’ile karşılasabiliriz. 

Mutfak tıkanıklık açma fiyatları  

meydana gelen tıkanıklığın boyutlarına göre değişir. Giderleriniz ne kadar kötü durumda ise, sizlere o kadar çok iş çıkacaktır. Bu yüzden yapmanız gereken olabildiğince erken firmalara başvurmak ve giderlerin temizlenmesi için olabildiğince erken hizmet almaktır. Tıkanıklık açma işlemlerinde ayrıca kullanılan yöntemlere göre de fiyatlandırma değişir. Gelişmiş cihazlar sayesinde giderlerde meydana gelen tıkanıklıklar daha kısa sürede açılır. 

Tıkanmış Lavabonuzu Evinizde Kolayca Açabileceğiniz 5 Doğal Yöntem 

1) Lavabo Gideri Üzerindeki Kalıntıları Peçeteyle Alın 

Bulaşık yıkama esnasında lavabo içine bazı yemek artıkları dökülmektedir. Bu yemek artıkları lavabo deliklerini tıkayarak suyun gitme hızını düşürür ve gider borusunda birikme meydana getirir. 

. Eğer lavabonun tıkanmasını önlemek isterseniz; her bulaşık yıkama sonrasında kalan artıkları peçeteyle alıp çöpe atabilirsiniz. 

. Yemek artıkları hem lavabo giderinin kötü kokmasına hem de gider borusunun tıkanmasına neden olur. 

. Lavabo açmaya öncelikle bu işlemden başlamanız önerilir. Aksi halde dolu olan lavabo, uygulanan işlemi kabul edemez ve kullandığınız malzemelerin etkisini gösteremez. 

2) Tel Yardımıyla Lavaboyu Temizleyin 

:Lavabo giderinde bir şeyler kaldığını düşünüyorsanız; kalın bir tel yardımıyla delikleri temizleyin. 

Bir yandan lavabo deliklerine teli sokarken diğer yandan musluk suyunun açık olmasını sağlayın. 

. Siz deliklerden gideri temizlerken su da kirlerin daha hızlı akmasını sağlar. 

3) Sıcak Su Akıtın 

.Sıcak suyun yemek artıklarını daha hızlı eritme ve akıtma etkisi bulunur. 

. Bu nedenle lavabo giderini ve tıkanıklığı açmak için zaman zaman kaynar su dökmeniz gerekir. 

.Her bulaşık yıkama sonrasında ya da banyo lavabosunu kullanımdan sonra, lavabo deliklerinden sıcak su akıtmanız önerilir. 

4) Karbonat ve Sirkeli Su Hazırlayın 

Lavabo tıkanıklığını açmak ve lavabo giderinde oluşan kireçlenmeyi önlemek için evinizde bulunan sirkeyle karbonat size yardım edecektir. Nasıl mı? 

. Boş ve su akıtılmış lavabonun içine 1 fincan dolusu karbonat dökün. 

. Karbonatın tüm lavabo yüzeyine gelmesine özen gösterin. 

. Özellikle de lavabo deliklerinde bolca dökmelisiniz. 

 . Şimdi karbonatın döküldüğü yerlere beyaz sirke ya da elma sirkesi dökün ve karbonatın köpürmesini bekleyin. 

 . Sirkeyle etkileşime giren karbonat, keskin bir koku yayacaktır bu esnada kokuyu içinize çekmeyiniz. 

6 5 dakika kadar bekledikten sonra hem lavabonun içini hem de delikleri süngerle silin ve lavabo deliklerine sıcak su  gönderin.

 Lavabonun gideri ve delikleri tertemiz olacaktır. 

 

5) Tuz ve Sirkeyle Temizleyin 

Evinde karbonat olmayanlar, lavaboyu nasıl temizleyeceğini düşünüyor. Onlar için de bir yöntem öneriyoruz. Sofra tuzu ya da kaya tuzu varsa bu yöntem için deneyebilirsiniz: 

 Öncelikle lavabo deliklerine 1 çay bardağı kadar tuzu dökün. 

. Tuzun deliklerden girmesini ve delik kısmını kapatmasını sağlayın. 

. Tuzu döktükten sonra, dilediğiniz bir sirke türünü tuzun üzerine dökün. Elma sirkesi de beyaz sirkesi de size bu konuda yardım edecektir. 

 . Tuz ve sirke aynı anda etkileşime girerek lavabo giderinde oluşan kirleri ve kireçleri temizleyecektir.

. Bu yöntemi denedikten sonra lavabo giderine kaynar suyu dökerek son dokunuşu sağlayın. 

. Lavabo deliklerinin uzun süre temiz kalması için bu temizlik önerilerini her hafta denemeniz tavsiye edilir. 

 . Lavabo açma işlemi ertelendiğinde ve ihmal edildiğinde mutfak ve banyolarda kötü koku oluşabilir.