Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Tuvalet Açma Nasıl Yapılır?

Tuvalet tıkanıklığı problemi herkesin hayatında karşılaşabildiği ve en olmaması gerektiği zamanlarda oluşan bir problemdir. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalındığın da alafranga ya da normal tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır sorusunu internette aratabilir. Doğru ya da yanlış birçok bilgi internette dolaşır. Alafranga ya da normal tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır sorusuna verilen cevabın yanlış bir bilgi olabilme ihtimali ve alınan bilginin uygulanması ile tıkanıklık daha kötü duruma gelebilir. Yüzeysel tıkanıklıklara evde kendi kendinize çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Fakat daha derinde oluşan tıkanıklıklar için profesyonel destek alınmalıdır. Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları sanılandan daha uygundur. Genellikle tuvalet acma işlemi kolay değildir. Çözmeye çalıştıkça cisim veya tıkayan maddeyi daha fazla aşağıya gönderebilirsiniz ve buda tıkanıklığın çok zor açılmasına veya sizlere ekstra maliyetler çıkarmasına sebep olabilir.

 Tuvalet Tıkanıklığını ve Tuvalet Açma yı Evde Çözme Yöntemleri

Birçok kişi ” tıkanan tuvalet nasıl açılır karbonat kullanılabilir mi? ” sorusunu soruyor. Bu soru son zamanlarda karbonat ve sirkenin günlük yaşamda temizlik gibi birçok alanda, kimyasallar yerine doğal maddelerin kullanımının yaygınlaşmasıyla akıllara geliyor. Tabiki “Tıkanan tuvalet nasıl açılır karbonat kullanılabilir mi?” sorusuna verilecek cevap; evet kullanılabilir oluyor. Karbonat ve sirke giderleri açmak için kullanılan kimyasallar kadar iyi bir iş çıkartırlar. Bunun dışında elbette gider açıcı olan kimyasal maddeleri tıkanıklığı gidermek için kullanabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığı bir cisimden kaynaklanıyorsa cismi çıkarmayı denedikten sonra, başka bir cisim veya başka bir sorunun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Pompa yardımıyla da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tıkanan Tuvalet Nasıl Açılır ?

  • Tuvalet tıkanıklığını açmak için ihtiyaç duyacağınız malzeme sağlam, kaliteli bir tuvalet pompasıdır. Tuvalet pompasını kullanırken klozetin veya tuvaletin içinde su olup olmadığını kontrol etmeliyiz. Pompanın sağlıklı çalışması için tuvaletin içinde su olması gereklidir.
  • Eğer klozet veya tuvaletteki tıkanıklık ulaşamayacağınız bir mesafede ise, ince tel elbise askısını yerinden çözerek ucuna kalın olmayacak şekilde bir bez bağlayın. Daha sonra askıyı klozetin ya da tuvaletin içine doğru sokarak ileri  geri hareket ettirin ve tıkanıklığın olduğu yeri tespit etmeye tespit sonucu açmaya çalışın.

Yukarıdaki yöntem ile açılmazsa internette yine tıkanan tuvalet nasıl açılır sorusu sorarak arama yapmanıza gerek yok bir sonraki adım kimyasal açıcı deneyerek açmak olacaktır. Daha sonra eğer yine açılmaz ise tesisat ustası çağırmanız gerekiyordur.

Tıkalı Tuvalet Nasıl Açılır ?

Evde veya iş yerlerimizde başımıza gelebilecek en can sıkıcı problemlerden birisi ortamda bulunan tuvaletin tıkanmasıdır Peki tıkalı tuvalet nasıl açılır ?. Uğraşması bir hayli zor ve sıkıcı olmasından kaynaklı en basit ve en hızlı şekilde çözebileceğimiz çözümlere yöneliriz her zaman. Evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri nelerdir? Alaturka tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır? Gibi sorularımıza makalemizde detaylıca anlattık.

Tıkalı tuvalet çeşitli yöntemler kullanılarak açılabilir. Genel olarak tıkalı tuvalet nasıl açılır sorumuzun cevabı şudur; Tuvalet tıkanıklığını açmak için öncelikle ihtiyaç duyacağınız materyal sağlam ve kaliteli bir tuvalet açma pompasıdır. Dİğer aşamalar aşağıda anlatılmıştır.

Tıkalı Tuvalet Açma

Tıkalı tuvalet açma işlemlerini yukarıda detaylıca özetledik. Bazı aramalarda tıkalı tuvalet açma işlemi bir çok kez aranmaktadır. Bizler tıkalı tuvalet açmak için öncelikle müşterilerimize kendi çabalarıyla tıkalı tuvalet açmalarını öneriyoruz. Bu önerileri de yukarıda belirttiğimiz şekilde yapılırsa sorunları kısa sürede çözüleceğini düşünüyoruz eğer çözülmezse ama tesisat ustası çağrılması gerekmektedir.

Tıkalı tuvalet açmak her ne kadar zor bir işlem olsada bazı durumlarda kolayca sorunu çözebilirsiniz.

Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Alaturka tuvalet tıkanıklığını evde açma yollarını yukarıda kısaca anlattık detaylı anlatımda bu yazımızın içerisinde mevcut siz değerli ziyaretçilerimiz. Daha fazla detay için bu yazımızı iyice okumalı ve kendi sorunlarına çözüm bulacak en iyi yöntemi tercih etmeliler. Alaturka tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır evde sorusuna gelecek olursak aslında birinci yöntem tıkanıklığın sebebini belirlemektir. Eğer sebebi çözümü olmayan bir cisim ise hiç uğraşmaya gerek yoktur hemen tesisatçı çağrılması şarttır. Eğer sebebi basit bir peçete vb. ise el pompası ile cismi aşağıya doğru ittirmek sizi çözüme kavuşturabilir. Çok fazla çaba sarf etmemeniz gerekir çünkü cismi daha aşağıda bir yere sürükleyerek tıkanıklığı çözmeyi imkansız duruma getirebilirsiniz.

Tuvalet Gider Açma

Tuvalet giderleri günümüzde sıkça tıkanmalara neden olmaktadır. Tuvalet gider açma hizmetimiz ile sizlere yerinde tesisat tıkanıklığı çözümü sağlıyoruz. Tuvalet gider açma her zaman kolay bir şekilde açılmayabilir. Bazı durumlarda bizim elimizdeki gider açma robotları da bu sorunu çözemeyebilir. Bu gibi durumların yaşanmaması için tuvalet tıkanıklığı oluşturacak çeşitli cisimleri veya maddeleri tuvalet giderlerine atmamız gerektiğini unutmayalım. Tuvalet gideri açmak için ilk yapmanız gereken internette satılan bir gider açıcı ile deneme yapmanızdır. Eğer gider açıcı sorunu çözemez ise kesinlikle tıkanıklık açma ustası çağırmanız gerekmektedir.

Tuvalet Borusu Tıkanırsa

Yine çok sorulan bir soru: tıkanan tuvalet borusu nasıl açılır ? Tıkanma tuvalet borusunda oluşmuş ise artık profesyonellerden destek almanın zamanı gelmiş demektir. Bunun için tesisatçı çağırmanız ekstra daha maliyet demektir. Tıkanıklar için profesyonel tesisat hizmeti sunan fimalardan yardım almanız daha iyi olacaktır. Tıkanan tuvalet borusu nasıl açılır  tuvalet açma nasıl yapılır ? gibi sorular hakkında ve tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları konusunda bilgi alabilmek için tıkanma işleride profesyonel çözüm sunan firmamızla iletişime geçerek destek alabilir ve her türlü acil durumda ulaşabilirsiniz.

En yakın Tesisat Tuvalet Açma ve Tuvalet Tıkanıklığı Açma servisi olarak İstanbul ve  İlçelerinde Hizmet Vermektedir.

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu’nda 7/24 kaliteli hizmet vermekteyiz. uzman ekibimiz ile dilediğiniz zaman bize ulaşabilir, tuvalet açma ve tuvalet tıkanıklığı açma hakkında aklınıza takılan tüm sorularınızı Konusunda tecrübeli ekibimize paylaşabilirsiniz.