Tuvalet Su Akıntısı mı? İşte Yapılması Gerekenler

Pek çok şeyi hafife almak bizim için alışılmadık bir şey değil – ve tuvaletlerimiz de bir istisna değil. Tuvaletlerimizi her gün kullanıyoruz, ancak tuvalet sızıntısı gibi bir sorun ortaya çıkarsa tam olarak ne yapacağımızdan emin değiliz. Neyse ki, sorununuzu çözmeye yardımcı olmak için buradayız!

Tuvalet sızıntıları oldukça yaygındır ve nihayetinde hasarı ve artan su faturalarını önlemek için bir profesyonel tarafından tamir edilmelidir . Bununla birlikte, özellikle sorun kontrolden çıkmadan önce, profesyonel bir hizmet almak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Tuvalet sızıntıları ve bu gibi durumlarda ne yapılması gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıda daha fazlasını okumaktan çekinmeyin. 

Tuvalet sızıntısı ile ilgili bir sorununuz varsa, bugün 0534 979 44 69 numaralı telefondan ücretsiz danışmanlık almak için Su Kaçağı Tespitinde bizi arayın

Tuvalet Sızıntılarına Ne Sebep Olur?

En yaygın tuvalet sızıntısı türleri tuvaletin alt kısmında meydana gelir. Genellikle, yıkamadan sonra tankın boşaltılması ve yeniden doldurulması ile ilgilidir. Ama sızıntının nedeni tam olarak nedir?

Bunun bir nedeni, tuvalet tankının altındaki açıklığı kapatan lastik rondelanın aşınması olabilir. Diğer bir neden de tankın alt tarafındaki cıvatalardan nefret eden lastik pulların ufalanmasıdır. Zamanla bu yıkayıcılar, özellikle sert suya veya minerallere maruz kaldıklarında bozulabilir. İyi haber, bu rondelaların değiştirilmesinin nispeten basit olmasıdır. 

Tuvalet sızıntılarının arkasındaki bir diğer sorun , tuvalet tankını doldurmakla görevli olan bilyeli musluğun neden olabileceği anlamına gelir. Doldurma valfi ile birlikte zamanla arızalanabilir. Bununla birlikte, bilyeli musluğun tanka bir somun ve pullarla sabitlenmesi nedeniyle değiştirilmesi de kolaydır. 

Paslanmış veya çatlamış borular da tuvalet sızıntısının başka bir nedeni olabilir. Bu borular yanlışlıkla tuvaletinizi besleyerek sızdırmasına neden olabilir. Bu sorun uygun şekilde tedavi edilmezse, bu ciddi hasara ve su faturalarında hızlı bir artışa neden olabilir.

Son olarak, sızıntının tuvaletin altından geldiğini fark ederseniz, bu, contayı etkileyen başarısız bir balmumu halkasından kaynaklanıyor olabilir. Yıkayıcılarla karşılaştırıldığında bu daha büyük bir sorundur çünkü temel öğelerini incelemek için tuvaletin tamamının çıkarılması gerekir.

Tuvalet Sızıntısı Olduğunda Ne Yapmalı

Tuvaletinizde sızıntı olduğundan şüpheleniyorsanız veya biliyorsanız, atmanız gereken iki ana adım vardır: sızıntının kaynağını bulun ve daha fazla hasarı önlemek için sızıntıyı onarın. 

Atılması gereken ilk adım sızıntıyı tespit etmektir . Bu, size bir sonraki adıma nasıl devam edeceğiniz konusunda bir fikir verebileceği için önemlidir. Ancak, bir sonraki adıma geçtiğinizde, işi güvenilir profesyonellere bırakmanız önemlidir.

Saplı somunları sıkmak gibi bazı onarımlar olsa da, en iyi çözümün ne olabileceği konusunda size tavsiyede bulunmanıza yardımcı olacak güvenilir bir tesisatçının bilgisi, becerileri ve uzmanlığı.

Sorunun ciddiyetine bağlı olarak ya yeni parçalar satın almanız, kırılan parçaları tamir etmeniz ya da tuvaletinizi tamamen değiştirmeniz gerekecektir. Bu nedenle, güvenli bir şekilde ilerlemek için profesyonel tavsiyeye güvenmek her zaman daha iyidir. 

Özet

Sızan bir tuvalet yaygın bir sorundur, ancak mümkün olan en kısa sürede tedavi edilmeli ve halledilmelidir. Bu sorunlar küçük görünebilir, ancak tuvaletinize, sıhhi tesisat hatlarınıza ve nihayetinde su faturalarınıza ciddi zararlar verebilir.

Tuvaletinizdeki su sızıntısının kaynağını bulmanıza yardımcı olmanız ve bulgularınızı profesyonel bir tesisatçı ile paylaşmanız önerilir. Bir tesisatçının yardımıyla, tuvaletinizi güvenli ve düzgün bir şekilde tamir ettirebilecek ve sorunun gelecekte tekrar oluşmasını önleyebileceksiniz.

Tuvalet sızıntısı ile ilgili bir sorununuz varsa, bugün 0534 979 44 69 numaralı telefondan ücretsiz danışmanlık almak için Su Kaçağı Tespitinde bizi arayın