Mutfakta veya Banyoda Su Kaçağı Tespiti İçin İpuçları

Mutfağınızda ve / veya banyonuzda sızıntı olduğundan şüpheleniyor musunuz? Sızıntıların nereden geldiğini nasıl belirleyeceğinizden emin değil misiniz? Bunlar sahip olduğunuz sorulardan bazılarıysa, bu makale ihtiyacınız olan tüm cevaplara sahiptir!
#Su Kaçağı Bulma

Mutfağınızda ve / veya banyonuzda sızıntı olduğundan şüpheleniyor musunuz? Sızıntıların nereden geldiğini nasıl belirleyeceğinizden emin değil misiniz? Bunlar sahip olduğunuz sorulardan bazılarıysa, bu makale ihtiyacınız olan tüm cevaplara sahiptir!

Su kaçağı tespiti , özellikle deneyimli bir profesyonel değilseniz, oldukça zor olabilir. Ancak, bu imkansız bir başarı değildir ve mutfağınızda veya banyonuzda sızıntıları tespit ederken dikkat etmeniz gereken birkaç yöntem vardır.

Mutfağınızdaki veya banyonuzdaki sızıntıları tespit etme hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, daha fazlası için aşağıdaki makalemizi okumaya devam edin.

Bir su sızıntınız olduğundan şüpheleniyorsanız, bugün 0534 979 44 69 numaralı telefondan ücretsiz danışmanlık almak için Su Kaçağı Tespitinde bizi arayın

Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri

Su sızıntılarını tespit etmeye çalışmak bir deneme yanılma durumu olabilir. Neyse ki mutfağınızda veya banyonuzda su sızıntısının nerede olduğunu daraltmak için uygulayabileceğiniz birkaç yöntem var . İşte size yardımcı olacak birkaç hızlı ipucu:

1). Tuvalet tankının kapağını açıp kulağınızı tankın yan tarafına bastırarak tuvalet kaçağı tespit edilebilir. Bir tıslama sesi duyuyorsanız, bunun nedeni tuvalet tankındaki borulardan veya vanalardan su sızıntısı olabilir. 

Ayrıca suya birkaç damla gıda boyası ekleyebilir ve klozete herhangi bir renk gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Klozet içine sızan herhangi bir renk varsa, sızıntı klape valflerindeki bir sızıntıdan kaynaklanıyor olabilir.

2). Musluklar, su besleme sisteminde sızıntıya çok eğilimlidir. Kauçuk yıkamalar eskimiş, yırtılmış veya hasar görmüşse sızıntılar meydana gelebilir. Su sızıntısını gidermek için metal musluk kolunun altında bulunan yıkayıcıyı değiştirmek tek çözümdür.

3). Şofben üzerine takılan sıcak su deposu sızıntıya meyilli olabilir. Borulardan çıkan sıcak suyun tıslama sesini dinleyerek sızıntıyı bulabilirsiniz. Bir tıslama sesi duyabilirsiniz, ancak usta bir tesisatçı, sızıntının tam yerini belirlemek için ilgili boşaltma borusunu çıkarabilir.

4). Lavabolara, duş başlıklarına ve küvetlere giden boru hatları genellikle gözle görülür sızıntı belirtileri gösterir, bu nedenle bu alanları kontrol etmek faydalı olacaktır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan PVC borular, özellikle ağır su basıncı altına girdiklerinde sızıntılara karşı daha savunmasızdır. Sık sık kontroller gerekli bir güvenlik ve bakım adımıdır. 

5). Bodrumlar ve çatı katları genellikle ihmal edilir, ancak bu alanlarda yine de su sızıntıları olabilir. Ancak, tespit edilmesi o kadar kolay olmayabilir. Çamaşır makinesi, su ısıtma sistemi veya bina temeli gibi sızıntıya meyilli alanlara kurulabilen su kaçağı dedektör cihazlarını kullanabilecek profesyonel sıhhi tesisat servislerini aramanız tavsiye edilir

6). Evde herhangi bir sızıntı tespit edilmezse, su sayacınızı kontrol ederek su kaçaklarını tespit edebilirsiniz. Evdeki tüm su beslemesini kapatın ve su sayacını kontrol edin. Yaklaşık bir saat sonra su sayacı arttıysa (bu süre içinde su kullanmadığınızdan emin olun), muhtemelen bir su sızıntınız vardır. 

Bir Tesisatçı Ne Zaman Aramalı

Bir sızıntı tespit etmiş olsanız da olmasanız da, derhal En Yakın Tesisat – tesisatçınızla iletişime geçmeniz önemlidir, böylece mevcut su sızıntısını profesyonelce tespit edip tedavi edebilirler. Su sızıntıları tedavi edilmezse, bu, evinize ciddi zararlar verebilir, gereksiz su kaybına yol açarak su faturalarının artmasına ve evinizin güvenliğini tehlikeye atabilir. 

Son düşünceler

Mutfağınızda veya banyonuzda su sızıntısı olduğunu hissediyorsanız, gerçekleştirmeyi deneyebileceğiniz birkaç su kaçağı tespit yöntemi vardır. Sızıntıyı kendi başınıza tespit etmek, yerel tesisatçınıza sorunun nerede olduğuna dair bir fikir vermenize yardımcı olabilir, ancak sonuçta su sızıntısını gidermek ve tehlikeyi ve daha fazla hasarı önlemek için bir tesisatçı çağırmak gerekir.

Bir su sızıntınız olduğundan şüpheleniyorsanız, bugün 0534 979 44 69numaralı telefondan ücretsiz danışmanlık almak için Su Kaçağı Tespitinde bizi arayın